Stiri Actuale
Guvernul are de gand sa mentina nivelul salariilor pentru angajatii din IT
Premierul Mihai Tudose a anuntat, joi, la inceputul sedintei de Guvern, ca vor fi adoptate masurile penetru mentinerea nivelului salariilor pentru angajatii din IT, care ar fi scazut de la 1 ianuarie 2018, urmare a modificarilor la Codul fiscal din OUG 79.
"Astazi vom adopta masuri pentru mentinerea veniturilor angajatilor din IT. De asemenea, in cercetare-dezvoltare si pentru persoanele cu dizabilitati si sezonieri" , a precizat premierul.
In urma cu zece zile, Mihai Tudose declara, la Parlament, ca urma sa aiba o discutie cu conducerea Camerei Deputatilor in privinta calendarului de...