Un bărbat a ajuns la spital după ce un mal de pământ s-a răsturnat peste el

Un bărbat a ajuns la spital după ce un mal de pământ s-a răsturnat peste el

(Sursa foto: Facebook- Poliția Română)

Un bărbat în vârstă de 50 de ani ajuns la Spitalul Judeţean de Urgenţă Vaslui după ce un mal de pământ s-a surpat peste el. Acesta a fost preluat de un echipaj de terapie intensivă mobilă din cadrul SMURD.

 Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Vaslui a declarat următoarele:, ,Bărbatul în vârstă de 50 ani a suferit un posibil accident de muncă în localitatea Bălţaţi, comuna Tătărăni. Din primele informaţii, peste bărbat s-a prăbuşit un mal de pământ. Victima a fost scoasă de către colegi şi alţi cetăţeni din localitate".

Citeste si: Un tânăr s-a împușcat în cap cu o armă de asomare, pentru porci, în fața Tribunalului Gorj

A ajuns la spital după ce un mal de pământ s-a răsturnat peste el

Atât reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie Judeţean, cât și cei ai Inspectoratului Teritorial de Muncă au demarat verificări în acest caz pentru a determina în ce circumstanțe s-a produz accidentul nefericit.

Citeste si: VIDEO| O ursoaică şi cei 3 pui ai săi au fost prinși într-o cuşcă metalică unsă cu ulei de peşte şi miere


Autor

Este studentă în anul al treilea la Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării din cadrul Universității București. A absolvit profilul filologic al Colegiului Național Ion Creangă din Capitală.

Pasiunea ei pentru domeniul jurnalistic a început încă de pe vremea când era elevă în clasele primare. Fiind foarte dornică să afle mai multe lucruri despre mass-media și televiziune, Alexandra a urmat mai multe cursuri destinate copiilor și adolescenților.

Pe lânga pasiunea pentru jurnalism, Alexandra este foarte interesată de teatru și film. În liceu a urmat cursuri de actorie și a participat la festivaluri pentru liceeni., iar ,,Titanic Vals” de Tudor Mușatescu este piesa ei de teatru preferată.

Îți Recomandăm Și...
Parteneri