1 din 3 | VIDEO | Destin necruțător pentru o asistentă medicală din Neamț: a fost înjunghiată mortal de soț chiar în spitalul în care muncea
2 din 3 | VIDEO | Destin necruțător pentru o asistentă medicală din Neamț: a fost înjunghiată mortal de soț chiar în spitalul în care muncea
3 din 3 | VIDEO | Destin necruțător pentru o asistentă medicală din Neamț: a fost înjunghiată mortal de soț chiar în spitalul în care muncea
Sătulă de bătăile primite şi de scandalurile provocate de soţul alcoolic, o asistentă medicală a decis să ia viaţa de la capăt şi a divorţat după 27 de ani de căsnicie. Doar că teroarea a continuat, iar bărbatul, orbit de furie că este părăsit, a mers la Spitalul unde femeia muncea şi a înjunghiat-o de mai multe ori. Colegii s-au chinuit zeci de minute să o salveze, dar în cele din urmă asistenta a murit. Criminalul a fost prins şi arestat preventiv. Urmează informaţii care vă pot afecta emoţional.
Anca Patriche, in vârstă de 49 de ani, a fost recent numită director de îngrijiri medicale de la Spitalul Judeţean Neamţ. Lucrurile păreau să meargă bine în viaţa ei, chiar dacă trecea printr-un proces greu de divorţ. A decis să îl părăsească pe omul cu care 27 de ani a locuit în aceeaşi casă, după ce bărbatul a început să bea şi să fie foarte agresiv.
Ieri bărbatul nu şi-a mai putut stăpâni apucăturile, a pus mâna pe un cuţit şi s-a dus glonţ către Spitalul unde femeia lucra. Era prima zi în care ocupa noua funcţie, insă nu a mai apucat să se bucure de ea.
Citeste si: O tânără româncă a murit într-un spital din Marea Britanie, în urma unei nașteri prin cezariană
Cu ochii in lacrimi, colegii femeii au doar cuvinte de laudă pentru ea.
După ce a comis oribila crimă, bărbatul a plecat liniştit din birou. A fost insă oprit imediat şi imobilizat de agenţii de pază, care au anunţat poliţia.