O bombă din al Doilea Război Mondial a fost descoperită într-un oraș din Germania

Alertă cu bombă la Frankfurt

O bomba din al Doilea Război Mondial a fost descoperită într-un cartier din Frankfurt. 20.000 de oameni au fost obligaţi să-şi părăsească temporar locuinţele.

Autoritățile au declarat că bomba de 500 kg datează din al Doilea Război Mondial.

Citeste si: Mesajul lui Zelenski în ziua exploziei de la podul Kerci: „Din păcate, în Crimeea a fost înnorat”

O bombă din al Doilea Război Mondial a fost descoperită într-un oraș din Germania

Este vorba de o bombă americană ce a fost descoperită luni dimineaţă în cartierul Bockenheim, unde se află un campus universitar.

Explozivul va fi dezactivat în cursul zilei de miercuri.

Citeste si: VIDEO: Trei persoane au murit în incediul puternic pe podul Kerci, legătură între Crimeea și Rusia. O cisternă a fost cuprinsă de flăcări

„Aproximativ 20.000 de oameni trebuie să-şi părăsească casele până miercuri, la ora 9.00”, adaugă ei.

20.000 de oameni au fost obligați să-și părăsească locuințele

Deși au trecut 77 de ani de la cel de-al Doilea Război Mondial, bombe ce datează din acea perioadă sunt descoperite frecvent în Germania.

Citeste si: VIDEO- Un camion cu bombă a provocat incendiul și prăbușirea unei secțiuni din podului Kerci. Noi detalii ies la iveală

În anul 2017, la Frankfurt a fost descoperită o bombă ce cântărea 1,4 tone.


Autor

A absolvit Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării cu visul de ”a lucra în televiziune” sau ” de a fi pe sticlă”. Ulterior, a realizat că îi place să scrie. ”Am fost printre cei ce au reușit să facă și practică în acest domeniu, eram pasionată de sport, așa că am ajuns să și scriu despre asta, chiar în perioada Mondialului din Rusia, și mi-a plăcut enorm”.

Iubește dansul și să-și petreacă timpul alături de cei dragi.

”Îmi plac subiectele picante, dar nu le ocolesc nici pe cele serioase.

Îmi doresc să învăț cât mai multe, să cunosc cât mai multe povești, poveștile oamenilor care încă mai cred în noi, presa. Vă invit să citiți articolele mele pe stirilekanald.ro!”.

Îți Recomandăm Și...
Parteneri