Sfârșit crunt înainte de Sărbători! O femeie de 51 de ani, găsită carbonizată după un incendiu izbucnit în casa sa. Greșeala fatală care i-a adus sfârșitul

Tragedie în prag de Sărbători

(Sursa foto: ebihoreanul.ro)

O femeie de 51 de ani, găsită carbonizată în locuință după un incendiu, în Bihor.

O femeie în vârstă de 51 de ani a murit luni seară, după ce un incendiu a izbucnit în casa sa din Livada de Bihor, comuna Nojorid, județul Bihor.

O femeie de 51 de ani, găsită carbonizată după un incendiu izbucnit în casa sa

Potrivit pompierilor, focul a pornit, cel mai probabil, după ce victima ar fi adormit cu țigara aprinsă. Apelul la 112 a fost făcut în jurul orei 22.40.

Persoana care a sunat a anunțat că arde o locuință și că există posibilitatea ca o persoană să fi rămas în interior. La fața locului au fost trimise de urgență trei echipaje de pompieri, cu trei autospeciale de stingere, precum și echipajul de terapie intensivă mobilă SMURD Oradea. Când au ajuns, pompierii au găsit dormitorul cuprins de flăcări. Pompierii au reușit să oprească propagarea incendiului, însă, în camera în care a izbucnit, au descoperit trupul carbonizat al femeii de 51 de ani, proprietara casei.
No ad for you
„Cercetările efectuate la fața locului au indicat drept cauză probabilă a evenimentului, fumatul”, a transmis ISU „Crișana”.

Citește și: Panică în Rahova! Incendiu lângă blocul distrus de explozia de gaze, unde trei persoane au murit și zeci de persoane au fost rănite

 

 


Editor web
Îți Recomandăm Și...
Parteneri