Stiri Externe
Semnal de alarmă neașteptat de la OMS
Oficialii de la Organizaţia Mondial[ a Sănătăţii (OMS) şi-au manifestat vineri îngrijorarea faţă de o "percepţie tot mai vizibilă" că odată cu progresele înregistrate în conceperea vaccinurilor împotriva COVID-19 pandemia se încheie, ei avertizând că mai avem un drum lung până acolo şi în prezent în spitale ''este cum nu se poate mai greu''.
'' Progresele vaccinurilor ne dau tuturor o speranţă şi acum începem să vedem lumina de la capătul tunelului. Totuşi, OMS este îngrijorată de o percepţie în creştere că pandemia COVID-19 s-a încheiat '', a declarat directorul general al organizaţiei , Tedros Adhanom Ghebreyesus, potrivit Agerpres.
OMS: ''Pandemia...