Stiri Actuale
Ce salarii vor avea romanii dupa finalizarea legii salarizarii unitare. Olguta Vasilescu: Am prognozat o crestere de 32 de miliarde de lei
Lia Olguta Vasilescu a declarat joi, la Romania TV, ca noua lege a salarizarii va fi finalizata pana in vara si ca se va lucra pe legea facuta de Rovana Plumb, si nu pe cea a tehnocratilor.
Noul ministru al Muncii, Lia Olguta Vasilescu, a dezvaluit ca noua lege a salarizarii unitare va fi finalizata pana in aceasta vara. "Legea salarizarii unitare va fi discutata cu partenerii sociali. Avem 32 de miliarde de lei prinse in urmatorii 3 ani pentru cresterile de salarii, incepand din februarie. Dupa ce terminam cu bugetul de stat,...