Un pacient al Spitalului Judeţean de Urgenţă a încercat să incendieze salonul în care era internat
Din fericire, incendiul a fost observat la timp de personalul medical.
Un pacient al Spitalului Judeţean de Urgenţă (SJU) Brăila a încercat, în noaptea de miercuri spre joi, să incendieze salonul unde era internat dând foc unui cearşaf, dar incendiul a fost observat şi stins la timp de personalul medical.
Pacientul a dat foc unui cearșaf
„Este vorba despre un pacient cronic consumator de alcool, care a intrat într-un sevraj în timp ce se afla pe secţie şi a încercat să dea foc unui cearşaf cu o brichetă pe care o avea în buzunar. Nu a reuşit, personalul medical de pe secţie a intervenit imediat, l-a imobilizat şi l-a trimis la psihiatrie. Pacientul era internat pe Secţia Medicală şi, fiind agitat încă de la internare, a fost supravegheat în permanenţă", a declarat, pentru AGERPRES, managerul SJU Brăila, Delia Râşnoveanu.
Bărbatul a fost transferat la psihiatrie
Potrivit purtătorului de cuvânt al ISU Brăila, colonelul Ştefan Stoian, în acest caz a fost solicitată o ambulanţă pentru transportarea pacientului respectiv la Spitalul de Psihiatrie.
A absolvit Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării cu visul de ”a lucra în televiziune” sau ” de a fi pe sticlă”. Ulterior, a realizat că îi place să scrie. ”Am fost printre cei ce au reușit să facă și practică în acest domeniu, eram pasionată de sport, așa că am ajuns să și scriu despre asta, chiar în perioada Mondialului din Rusia, și mi-a plăcut enorm”.
Iubește dansul și să-și petreacă timpul alături de cei dragi.
”Îmi plac subiectele picante, dar nu le ocolesc nici pe cele serioase.
Îmi doresc să învăț cât mai multe, să cunosc cât mai multe povești, poveștile oamenilor care încă mai cred în noi, presa. Vă invit să citiți articolele mele pe stirilekanald.ro!”.