Social
VIDEO | Reacțiile șoferilor după ce taxa de poluare pentru București a devenit obligatorie
Taxa de poluare pentru Bucureşti a devenit literă de lege! Proiectul vinietei Oxigen a fost aprobat, astăzi, în Şedinţa de Consiliu a Primăriei, iar forma finală vine cu noi măsuri conform cărora masinile sub Euro 4 nu vor mai putea circula în Capitala începând cu anul 2024. Şi alte schimbări sunt incluse.
Şoferi, mare atenţie la noile taxe pentru Capitală, căci primarul general nu acceptă nicio păsuire.
Practic, toţi propietarii de maşini cu normă de poluare sub Euro 5 vor plăti o vinietă pentru Bucureşti. Pentru autoturismele non euro, euro 1, euro 2 si euro 3 vor fi achitate, începând din ianuarie, anul viitor, taxe...