Stiri Actuale
Un nou focar de coronavirus în România
Avem un nou focar de coronavirus: Şapte cadre medicale din Secţia ATI a Spitalului Judeţean Buzău au fost confirmate cu coronavirus.
Şapte cadre medicale de la Spitalul Judeţean Buzău, din Secţia de Terapie Intensivă, au fost diagnosticate cu Covid 19, Direcţia de Sănătate Publică declarând focar de boală.
Conform reprezentanţilor DSP Buzău, au fost diagnosticate cu Covid-19 un număr de 3 infirmiere, 3 asistente medicale, dar şi un medic, toţi de pe Secţia de...