Stiri Actuale
Inconștiență în plină pandemie. A pus în pericol zeci de copii și adulți
Un tânăr din Dâmbovița a fost confirmat cu coronavirus, după ce a mers cu un autocar la Costinești în care se aflau 40 de elevi și studenți. A doua zi, el a plecat din complexul turistic fără să-l anunţe pe organizatorul excursiei.
Potrivit unui comunicat al Direcţiei de Sănătate Publică Judeţeană Constanţa, vineri, DSP Dâmboviţa a informat telefonic DSP Constanţa despre un caz confirmat Covid-19 , care a fost cazat în Costineşti, la un complex turistic.
Reprezentanţii Direcţiei de Sănătate Publică au făcut un control la unitatea turistică respectivă şi au...