Stiri Actuale
VIDEO | Mâncăm tot mai nesănătos
Din lipsa timpului, nu mai suntem atenți la ceea ce mâncăm. Organizația Mondială a Sănătății a făcut și un top al alimentelor periculoase, iar în vârful clasamentului se situează cartoful, leguma preferată a românilor. Cu toate acestea, pofta e mare, iar indicatorul după care se ghidează cei mai mulți este gustul!
"Cartofi și ficăței, combinația ideală!", spune Ramona.
Ramona știe că aceste alimente prăjite nu sunt tocmai sănătoase, însă recunoaște că-i e aproape imposibil să reziste în fața poftei! Ea nu este doar un caz singular. Potrivit studiilor, anual consumăm aproape 100 de kg de cartofi pe cap de locuitor.
Alin...