Social
Nelu Tătaru: "Suntem într-un platou dinţat, a doua cocoaşă din primul val. Ar putea urma o pantă ascendentă"
Este o lună grea luna septembrie, atrage atenția ministrul Sănătății, Nelu Tătaru, care avertizează că după începerea școlii vor urma și alegerile locale.
Ministrul Sănătăţii, Nelu Tătaru, a declarat, miercuri seara, că, în ceea ce priveşte situaţia COVID-19 , suntem "într-un platou dinţat, să-i spunem, al celei de-a doua faze sau a doua cocoaşă din primul val".
"Noi suntem într-un platou, într-un platou din ăla dinţat, să-i spunem, al celei de-a doua faze sau a doua...